logo

Bizi Sosyal Medyadan takip edin

Bizleri takip edebileceğiniz aktif sosyal medya hesaplarımız üzerinden tüm faaliyet ve  hizmetlerimizden anında haberdar olabilir, her türlü soru ve görüşünüzü bizlere iletebilirsiniz.

+90 (212) 531 22 23 info@medyakeyf.com

Blog

HomeDijital ReklamOtel Tanıtım Filmi ve Otel Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Otel Tanıtım Filmi ve Otel Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

İçerik
  • Otel Tanıtım Filmi ve Otel Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?
  • Otel Fotoğraf ve Tanıtım Filmi Çekimi Neden Önemlidir?
  • Otelinizi Benzersiz Gösterin
  • Kaliteli Otel Tanıtım Filmi ve Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?
  • Ekipman ve Işık Ayarı Yapılmalıdır
  • Ayrıntılı Çekimler Çok Önemlidir
  • Konsept ve Modelli Çekimler Uygulanmalıdır
  • Son Ayarlamalara ve Düzenlemelere Dikkat Edilmelidir

Otel Tanıtım Filmi ve Otel Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Turizm sektörünün en önemli parçalarından birisi olan oteller, kendilerini ifade etmek için sıklıkla otel tanıtım filmini kullanmaktadırlar. Özellikle bu sektör için insanların otelleri, odaları ve hizmetleri bizzat görmesi büyük önem teşkil ediyor. Her ne kadar web sitelerde yer alan içerikler ve tanıtıcı yazılar etkili olsa da insanlar görsel içeriklerden daha fazla etkileniyorlar. Tatil için konaklayacak mekan arayan birisinin, otel tanıtım filmiyle karşılaşıp otelden etkilenmesi, kiralama ihtimalini büyük oranda arttırıyor.

Bu ve bunun gibi pek çok faydasıyla otel tanıtım filmi çekimi ve otel fotoğraf çekimi kesinlikle yaptırmanız gereken işlemler arasında. Peki iyi bir fotoğraf çekimi ve tanıtım filmi çekimi nasıl olur bunu merak ettiniz mi? Uzun yılların getirdiği tecrübeler ve uzman kadro ile Direktör Reklam Ajansı olarak sizlere otelle ilgili görsel pazarlama taktikleri vereceğiz. İsterseniz tanıtım filmi çekimi hizmetlerimizden faydalanmak ve bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Haydi gelin rehberimize bir giriş yapalım.

Otel Fotoğraf ve Tanıtım Filmi Çekimi Neden Önemlidir?

Sizler, otellerinizi iyileştirmek ve insanlara iyi hizmet verebilmek için tüm sermayenizi harcayarak sektörde iyi yerlere gelmeye çalışıyorsunuz. Fakat oteliniz ne kadar iyi olsa da gerekli pazarlamayı yapamazsanız ve müşterilerin ilgisini çekemezseniz ne yazık ki hak ettiğiniz değeri göremezsiniz.

İşte otel tanıtım filmi ve otel fotoğraf çekimi sizlerin kendinizi çok daha iyi ifade etmenizi sağlıyor. İnternetten rezervasyonların adeta patlama noktasına geldiği bu dönemde insanlar özenle hazırlanmış videoları ve yüksek kalite fotoğrafları görünce çok daha çabuk etkilenebiliyorlar. Değer verdiğiniz işletmenizin müşteri kazanabilmesi ve bilinirliğinin artıp isim yapabilmesi için uygulayacağınız pazarlama hamleleri gerçekten çok büyük önem taşıyor.

Otel fotoğraf çekimi hizmetimizle birlikte otel, pansiyon, tatil merkezi, kayak merkezi, dağ evleri ve kiralık villalarınızı; web sitelerinde, dergilerde, billboardlarda, ilanlarda, sosyal medyada ve sunumlarınızda sergileyebileceksiniz.

Kaliteli Otel Tanıtım Filmi ve Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Tüm emeklerinizle kurduğunuz ve işlettiğiniz otelinizin pazarlama kampanyasını yaparken, mutlaka hakkını verebilecek ve deneyimli bir ajans ile çalışmanız gerekiyor. Bu yüzden araştırmalarınızı iyi yapmalı ve iş ortağınızı özenle seçmelisiniz.

İsterseniz sizlere kaliteli otel tanıtım filmi çekimi nasıl yapılır ve otel fotoğraf çekiminde nelere dikkat edilir detaylıca aktaralım.

Ekipman ve Işık Ayarı Yapılmalıdır

Otel odalarının ve otelin diğer hizmetlerinin en iyi şekilde müşterilere yansıtılması için bu detay oldukça önemlidir. Otel fotoğraf çekimi sırasında değişik lensler kullanılmalı, çekim yapılan ortama göre ışık ayarı tekrar düzenlenmelidir.

Pek çok tesisin ve pek çok odanın ayrı ayrı çekileceği düşünülürse çalışacağınız ajansın mutlaka uzun bir çekim süreci geçirmesi gerekmektedir. Bu yüzden yeterince ekipmanın alındığından emin olunmalı, otel tanıtım filminin görsel açıdan tatmin edici olmasına özen gösterilmelidir.

Ayrıntılı Çekimler Çok Önemlidir

Özellikle otel gibi insanların barındığı ve her ayrıntının göz önünde bulundurulduğu fotoğraf çekimlerinde ayrıntılara yer vermek çok önemlidir. Tanıtım filminde odalardaki tüm ayrıntılara yer verilmesi, müşterilerinizin konforlu bir konaklama geçireceğine inanmasını sağlar. Böylece otel olarak sizin işletmenizi tercih edebilir.

Bu yüzden odaları, yemekhaneyi, eğlence mekanlarını ve otelinizin tesislerini çekerken ekstra ayrıntılı fotoğraflar çekilmesine dikkat edin. Bu konuda özellikle otel tanıtım filminizi çeken ajansınızla görüşün ve tüm ayrıntıların fotoğraflarda ve filmde yer almasını isteyin.

Konsept ve Modelli Çekimler Uygulanmalıdır

Özellikle otelinizin müşteri kitlesini yansıtmak ve otelinizdeki eğlence mekanlarındaki aktiviteleri daha çarpıcı bir şekilde gösterebilmek için modeller çok önemlidir. Ajansınızdan, otel tanıtım filmi için bir prodüksiyon ayarlamasını ve bir konsept oluşturmasını kesinlikle istemelisiniz.

Boş bir lobiyi ve sadece odaları çeken bir video müşterilere oldukça yavan gelecektir. Fakat otelinizdeki havuz eğlencelerini, mutlu çocukları, aşçıların özel yemeklerini, spa ve sauna gibi hizmetlerinizi gösteren bir otel tanıtım filmi hazırladığınızda müşterileriniz kesinlikle bundan etkilenecek ve sizi akıllarında tutacaklardır.

Son Ayarlamalara ve Düzenlemelere Dikkat Edilmelidir

Otel fotoğraf çekimi ve otel tanıtım filmi çekimi son rötuşlarla ve düzenlemelerle mükemmel hale getirilmektedir. Ajansınızın mutlaka bu tanıtım filmleri üzerinde oynamalar yaptığından, animasyon ve efekt kullandığından emin olun.

Gerekirse beğenmediğiniz kısımları photoshop uygulamaları ile düzenleyebilir ve müşterilerinize daha cazip görsel içerikler sunabilirsiniz. Fakat bu konuda aşırıya kaçılmasını tavsiye etmiyoruz. Müşterinize gerçeklikten uzak bir video göstermek ve gerçeği yansıtmayan fotoğraflar sergilemek pek hoş sonuçlar doğurmayacaktır.

Sizler de harika bir otel tanıtım filmine sahip olmak, özenle çekilmiş fotoğraflarınızı her yerde yayımlamak istiyorsanız Direktör Reklam Ajansı ile irtibata geçebilirsiniz. Sizler için yapacağımız kapsamlı çalışmada, yukarıda bahsettiğimiz tüm aşamalara dikkat ediyor ve hatta çok daha titiz bir proje ortaya koyuyoruz. İşletmenizi en iyi şekilde müşterilerinize ulaştıracağımızdan ve hak ettiğiniz konumlara ulaşmanızda sizlere yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Haydi sizler de şimdi bizimle iletişime geçin ve avantajlı tekliflerimizden yararlanma fırsatı yakalayın.

YOLA BERABER DEVAM EDELİM

Otel tanıtım filmi ve fotoğraf çekimi için Teklif alın.

#dijital #reklam #ajans #oteltanıtımfilmi #otelfotoğrafçekimi

POST A COMMENT